Region: Koledzy od kieliszka sprawcami kradzieży

Policjanci z Dęblina zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 59 oraz 35-lat mieszkańców gminy Stężyca, którzy skradli ponad 6 tysięcy złotych swojemu koledze od kieliszka. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Reklamy

Do kradzieży doszło 1 października w gminie Stężyca. Na jednej z posesji odbywała się zakrapiana impreza. Uczestniczyło w niej kilku mężczyzn. Około południa jeden z uczestników stwierdził brak portfela. Łupem sprawcy padły pieniądze, łącznie ponad 6 tys. złotych.
 
Powiadomieni o zdarzeniu dęblińscy policjanci przystąpili do ustalenia sprawcy kradzieży. Za przestępstwa odpowie 59-latek oraz jego 35-letni kolega. Mężczyźni to mieszkańcy gminy Stężyca. Obaj okazali się kolegami od kieliszka pokrzywdzonego.
 
Wczoraj mężczyźni trafili w ręce funkcjonariuszy i do policyjnego aresztu. Udało się odzyskać skradzioną walutę oraz część złotówek. Pozostałe pieniądze sprawcy wydali na alkohol i artykuły spożywcze.
 
Teraz mężczyźni za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (J.W.)