25 września 2023

Region: Kolejna tragiczna noc na drogach. Nie żyją dwie osoby

Do dwóch tragicznych w skutkach wypadków doszło na drogach Lubelszczyzny. W pierwszym przypadku w Maciejowie Starym kierująca volvo potrąciła pieszego, w drugim w Zalesiu kierowca bmw wjechał w drzewo.

Reklamy

Do pierwszego wypadku drogowego doszło wczoraj po godz. 21.00 w miejscowości Maciejów Stary (powiat lubelski). Kierująca samochodem osobowym volvo (trzeźwa) w rejonie przejścia dla pieszych potrąciła pieszego. 62-letni mieszkaniec Maciejowa zmarł po przewiezieniu do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna mógł zatoczyć się pod samochód.
        
Do drugiego wypadku doszło dziś w powiecie ryckim. Około godz. 4.30 w miejscowości Zalesie kierowca osobowego bmw 21-letni mieszkaniec gminy Kłoczew stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Przewieziony do szpitala w Puławach. O godz. 7.10 pomimo wysiłków lekarzy zmarł. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca mógł jechać z nadmierną prędkością.
        
 
Po raz kolejny apelujemy do pieszych i kierujących. Pieszym zalecamy korzystanie z elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej, a do kierowców apelujemy o zachowanie rozsądku i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

 

Info: KWP Lublin (JW)