Region: Kosztowny żart 14-latki. Udawała, że umiera

Poprzez żart 14-latki z policjanci z Warszawy, Włodawy, Urszulina i Chełma podjęli szereg zbędnych i kosztownych działań. Za wywołanie fałszywego alarmu nieletnia będzie się tłumaczyć przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, zaś jej rodzice zostaną zobowiązani do pokrycia kosztów akcji.

Reklamy

Do interwencji doszło w sobotę w nocy. Dyżurny włodawskiej Komendy odebrał informację z Wydziału Kryminalnego z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII o konieczności podjęcia niezwłocznych działań z uwagi na istniejące zagrożenie życia i zdrowia nieletniego.
 
Z otrzymanych informacji wynikało, że do Fundacji Dzieci Niczyje zadzwoniła kilkunastoletnia dziewczyna informując, że zażyła około 20 tabletek leku, po którym ma mdłości, halucynacje, jest senna i źle się czuje, zaś jest sama w domu. Dziewczyna nie podała żadnych swoich danych i szybko się rozłączyła. Próby dodzwonienia się pod numer telefonu z którego dzwoniła były bezskuteczne. Ustalono właściciela telefonu, którym okazała się mieszkanka Chełma.
 
Dyżurny poinformował o ustaleniach sąsiednią Komendę Miejską w Chełmie i zlecił dokonanie sprawdzeń. Już po północy policjanci udali się do ustalonej właścicielki telefonu, gdzie jak ustalili nikt nie korzystał z tego nr telefonu i niczyje życie nie jest zagrożone. Podczas rozmowy udało się policjantom ustalić faktycznego użytkownika telefonu – mieszkankę innej miejscowości na terenie powiatu Włodawskiego. Po tej informacji dyżurny włodawskiej komendy skierował do Woli Uhruskiej patrol z Komisariatu Policji w Urszulinie.
 
Policjanci sprawdzając uzyskane informacje, potwierdzili, iż telefon do Fundacji wykonała 14 – letnia mieszkanka Woli Uhruskiej, tłumacząc policjantowi, że był to głupi żart, bo nie brała żadnych tabletek i nic jej nie dolega.
 
Trwa wycena kosztów działań. Za wywołanie fałszywego alarmu nieletnia będzie się tłumaczyć przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, zaś jej rodzice zostaną zobowiązani do pokrycia kosztów akcji.
Przestrzegamy przez podobnymi incydentami! Tego typu zdarzenia mogą spowodować, że ktoś inny potrzebujący pomocy nie otrzyma jej na czas!
 
 
 
Info: KPP Włodawa (BSz.)