Region: Marihuana w Kraśniku i Lublinie. Dealerzy aresztowani

Policjanci z Kraśnika zabezpieczyli blisko 115 gramów marihuany. Narkotyki przewozili mieszkańcy Lublina. W trakcie czynności pasażer zatrzymanego samochodu odepchnął policjanta i zaczął uciekać. Jeden z funkcjonariuszy po wydaniu polecenia do zatrzymania i ostrzeżeniu o użyciu broni palnej oddał strzał ostrzegawczy. To ostudziło jego ochotę do ucieczki.

Reklamy

Wczoraj na trasie nr 19 w Pułankowicach policjanci zatrzymali do kontroli srebrne BMW. Samochodem podróżowało 2 młodych mieszkańców Lublina. W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili „skręta” oraz wagę elektroniczną i sporą ilość woreczków strunowych wykorzystywanych do porcjowania narkotyków.
 
Podczas przeprowadzanej kontroli jeden z pasażer odepchnął funkcjonariusza i zaczął uciekać. W trakcie ucieczki odrzucał foliowe opakowania. Jeden ze ścigających uciekiniera policjantów po wydaniu polecenia do zatrzymania i ostrzeżeniu o życiu broni palnej oddał strzał ostrzegawczy.  Mężczyzna zatrzymał się.  Policjanci zabezpieczyli rzeczy, które zdołał odrzucić podczas ucieczki.
 
W trakcie dalszych czynności prowadzonych przez policjantów kierowca został przebadany narkotesterem, który wskazał, że był on pod wpływem środków odurzających zawierających metaamfetaminę.
 
Obaj zatrzymani zostali z przewiezieni do komendy w Kraśniku. Tu dokładnie sprawdzono co przewozili mężczyźni. Zważono narkotyki, w sumie zabezpieczono prawie 115 gramów marihuany. Zatrzymany Grzegorz D. przyznał się do posiadania środków odurzających. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca zaś, będzie odpowiadał za kierowanie pod wpływem środka odurzającego, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
Lublin: Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości marihuany

Wczoraj policjanci z II komisariatu policji weszli do jednego z mieszkań na Kalinowszczyźnie. Z ustaleń policjantów wynikało, że 22 letni mieszkaniec Lublina może przechowywać w domu środki odurzające.
 
Operacyjni w trakcie przeszukania odnaleźli kilka  woreczków z suszem. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono prawie 350 g marihuany. Policjanci odnaleźli także wagę elektroniczną.
 
22 latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Będzie odpowiadał za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają czy 22 latek nie zajmował się także handlem narkotykami.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (J.M., R.L.R.)