Region: Miał 3 promile, wyprzedzał na skrzyżowaniu z prędkością 160 km/h

Wczoraj policjanci z puławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który chwilę wcześniej dopuścił się kilku wykroczeń w ruchu drogowym. Kamera vectry zarejestrowała moment jak kierowca audi wyprzedza na skrzyżowaniu w terenie zabudowanym z prędkością 157 km/h. Kierowcą okazał się nietrzeźwy – z ponad 3 promilami 35 latek.

Reklamy

Wczoraj policjanci puławskiej drogówki pełnili służbę na drodze prowadzącej w kierunku Radomia, na której dochodzi często do zdarzeń drogowych. Tam uwagę policjantów przykuł kierujący audi, który jechał z dużą prędkością. Zawrócili za pojazdem i ruszyli w pościg włączając nagrywanie wyczynów kierowcy.
 
Kierujący audi podczas swojej „szarży” wyprzedził pojazd na skrzyżowaniu znajdującym się na terenie zabudowanym. Kamera vectry uchwyciła również prędkość kierowcy audi która wynosiła 157 km/h., czyli ponad 100 km/h więcej aniżeli pozwalają na to przepisy.
 
Kilkaset metrów dalej kierowca został zatrzymany. Podczas rozmowy z 35 latkiem z Puław policjanci wyczuli woń alkoholu. Po zbadaniu okazało się, że w organizmie mężczyzny jest ponad 3 promile alkoholu.
 
Za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Ponadto za wykroczenia, których się dopuścił 35 latek grozi grzywna do 5 tys. złotych.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (M.K)