Region: O krok od tragedii. Chevrolet uderzył w przechodzącą matkę z dzieckiem

Policjanci z Kraśnika ustalają przyczyny zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Urzędowskiej. Samochód osobowy o potężnej mocy silnika 500 koni mechanicznych zjechał z drogi i na chodniku uderzył w przechodzącą matkę z dzieckiem w wózku. Kobieta wraz z 8 miesięcznym synkiem trafiła do szpitala. Na szczęście oboje nie odnieśli obrażeń grożących ich życiu. Kierujący chevroleta corvette ma czynny zakaz kierowania pojazdami.

Reklamy

Wczoraj na ulicy Urzędowskiej doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci kierowca sportowej corvetty nie opanował potężnej mocy swojego pojazdu. Po włączeniu się do ruchu z drogi podporządkowanej, stracił panowanie nad samochodem, zjechał z jezdni, przełamując rosnący na trawniku żywopłot. Następnie wjechał na chodnik gdzie uderzył w idącą z wózkiem dziecięcym kobietę. W wózku znajdował się jej ośmiomiesięczny syn. 500 konne auto przycisnęło wózek z dzieckiem do ogrodzenia posesji.
 
Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby ratownicze, 30 letnia kobieta wraz dzieckiem trafiła do szpitala, mały chłopiec przetransportowany został do szpitala w Lublinie. Chociaż sytuacja wyglądała bardzo groźnie i było o krok od tragedii, na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Mały chłopczyk jak wykazały badania ze zdarzenia wyszedł cały i zdrowy.
 
Kierowca samochodu był trzeźwy, jednak jak wynika z policyjnych baz danych ma czynny zakaz kierowania pojazdami. Trzydziestotrzyletni mieszkaniec kraśnika będzie odpowiadał za spowodowanie zdarzenia drogowego i kierowanie pojazdem wbrew prawomocnemu zakazowi sądowemu.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (J.M.)