Region: Odnaleziono skradzione w Niemczech auta o wartości 300 tys.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie wspólnie z funkcjonariuszami zajmujący się przestępczością samochodową z KMP w Lublinie, ujawnili i zabezpieczyli 4 luksusowe samochody pochodzące z kradzieży. Zabezpieczono Toyotę Rav4, Forda Kuga, Mazdę 6 oraz Lexusa. Wszystkie samochody pochodzą z kradzieży, do których doszło na terenie Niemiec. Wartość zabezpieczonych pojazdów szacowana jest na kwotę prawie 300 tys zł.

Reklamy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie wspólnie z funkcjonariuszami, zajmujący się przestępczością samochodową z KMP w Lublinie ujawnili i zabezpieczyli 4 luksusowe samochody. Zabezpieczono Toyotę Rav4, Forda Kuga, Mazdę 6 oraz Lexusa. Wszystkie samochody pochodzą z kradzieży, do których doszło na terenie Niemiec.

Pojazdy zostały zalegalizowane w Polsce na podstawie sfałszowanej niemieckiej dokumentacji. W trakcie identyfikacji oraz badań mechanoskopijnych funkcjonariusze ujawnili ingerencję w pole numerowe VIN. Widniejące numery były „przekute”, funkcjonariusze ustalili pierwotne numery nadwozia, które jak się okazało poszukiwane były przez Policję w Niemczech.

Do zabezpieczeń aut doszło w okresie od końca lipca do września bieżącego roku w Lublinie Ostatni z pojazdów Lexus zabezpieczony został wczoraj. Wartość wszystkich czterech pochodzących z kradzieży samochodów szacowana jest na kwotę prawie 300 tys zł.

Do sprawy kradzionej Toyoty Rav4 trzem mężczyznom przedstawione zostały zarzuty paserstwa.  

Zabezpieczenie wszystkich aut było możliwe było dzięki współpracy funkcjonariuszy z urzędnikami Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Lublin.


Info i fot. NOSG