Region: Odpowiedzą za kradzieże z włamaniem do altanek

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców włamań do altanek na terenie ogródków działkowych. Jeden z zatrzymanych mężczyzn to 41-latek, który działał w Uniszowicach. Dokonał łącznie 11-kradzieży z włamaniem. Drugi z zatrzymanych mężczyzn to 20-latek, który okradał altanki na terenie Lublina.

Reklamy

41-latek został zatrzymany przez kryminalnych z Bełżyc. Jak ustalili policjanci, dokonywał włamań  przez cały rok na terenie ogródków działkowych w Uniszowicach. W tym czasie 11 razy włamał się do altanek. Zabierał wszystko co przedstawiało jakąkolwiek wartość od łyżek i widelców po grile i piły spalinowe. Część skradzionych przedmiotów została przez niego sprzedana pozostałe sprawca używał i trzymał w domu. 41-latek był już karany za kradzieże i włamania. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Z taką samą karą musi liczyć się 20-letni mieszkaniec Lublina, który ma na swoim koncie 7 włamań do altanek. Straty z powodu jego „działalności” wynoszą prawie 5 tysięcy złotych. 20-latek przyznał się do kradzieży.     
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (AF)