Region: Okradał pracodawcę wynosząc towar z zakładu pracy

Kryminalni z VI komisariatu w Lublinie zatrzymali na gorącym uczynku 44-letniego magazyniera, który okradał pracodawcę wynosząc tuleje do resorów. Wpadł w ręce policjantów gdy wyszedł z towarem z zakładu pracy. W sumie mężczyzna od czerwca wyniósł prawie 90 sztuk tulei o wartości prawie 10 tysięcy złotych.

Reklamy

Do zatrzymania 44-latka doszło wczoraj przy ul. Mełgiewskiej. Kryminalni zatrzymali mężczyznę, kiedy wyszedł z zakładu pracy. W jego plecaku ujawnili 12 sztuk tulei z brązu do resorów. Tego samego dnia zatrzymali również 55-latka, który kradzione tuleje nosił do punktu skupu złomu, gdzie sprzedawał je jako mosiądz. W sumie 44-latek od czerwca br. wyniósł prawie 90 sztuk tulei o wartości prawie 10 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali 37 sztuk.
 
Wczoraj obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 44-latek odpowie za kradzież, natomiast jego wspólnik za paserstwo. Obaj przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, oraz karze grzywny.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (AF)