Region: Płyta zespołu ONI

Właśnie została wyprodukowana debiutancka płyta zamojskiego zespołu ONI. Zespół od początku jego istnienia prowadzi Piotr Szymański. Pomimo zmian personalnych w grupie, to w myśl sentencji „finis coronat opus” (koniec wieńczy dzieło), płyta została wyprodukowana.

Reklamy

Realizacją pierwszego wydania zajęła się Agencja Artystyczna Bruno z Hrubieszowa. W nagraniu udział wzięli byli współpracownicy ONI, a gitary nagrał muzyk sesyjny Bartłomiej Garczyński. Część utworów skomponował znany z grupy VOX Jerzy Słota, a tekst napisał poeta z Lublina Wiesław T. Popiołek.

Płytę dostać będzie można m.in. w Internecie, natomiast Piotra Szymańskiego – z zespołem można było usłyszeć w repertuarze ONI już podczas gali Stowarzyszenia Art. Avanti w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu 19 grudnia, gdzie wystąpił wraz z profesjonalnymi muzykami. Był to m.in. Michał Lewartowicz  z którym grupa zajęła w 2011 roku I miejsce podczas „Ogólnopolskiego Konkursu Kapel Rockowych o „Czysty Akord” w Kielcach. Podczas gali Art. Avanti wystąpili również: Michał Wąsik – gitara basowa, Piotr Kępa – instrumenty klawiszowe oraz Paweł Nowak na perkusji.

Piotr Szymański ma nadzieję na dalszą współpracę z muzykami, ponieważ występ z ich udziałem bardzo sobie chwalił.

Niedługo ukaże się kolejny teledysk promujący płytę „Pośpiesz się kochać” oraz trwają przygotowania kolejnego singla będącego zapowiedzią nowego brzmienia ONI.