Region: Policjanci zabezpieczyli blisko 900 porcji narkotyków

Lubelscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o posiadanie narkotyków. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 34 i 27 lat. Podczas podjętych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 55 gram amfetaminy i 80 gram marihuany, z których można było przygotować blisko 900 porcji handlowych.

Reklamy

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową  KMP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi  KWP i IV komisariatu w wyniku pracy operacyjnej ustalili dwóch mieszkańców Lublina podejrzanych o posiadanie narkotyków. Policjanci pracujący nad tą sprawą po uzyskaniu niezbędnych informacji wczoraj weszli do dwóch mieszkań na terenie Lublina. Podczas przeszukań znaleźli i zabezpieczyli 55 gram amfetaminy i 80 gram marihuany oraz dwie wagi elektroniczne. Z takiej ilości narkotyku można było przygotować blisko 900 porcji handlowych. Część  z nich była już poporcjowana i znajdowała się w foliowych pakietach. Zatrzymano dwóch mieszkańców Lublina w wieku 34 i 27 lat. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeniu wizytą stróżów prawa. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty. Jeszcze dziś zostaną doprowadzeni do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu.
 
Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymani mężczyźni mieli środki odurzające oraz czy i na jaka skalę zajmowali się ich rozprowadzaniem.
 
Lublinianie odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło i fot: KWP Lublin (K.G.)