Region: Policjant po służbie zatrzymał agresywnego mężczyznę

Pijany mężczyzna biegał po ulicy i usiłował kopać w przejeżdżające samochody. Spanikowani kierowcy na różne sposoby omijali desperata utrudniającego im przejazd. Kres jego wyczynom położył będący w czasie wolnym od służby, policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Reklamy

Do zdarzenia doszło we wtorek kilkanaście minut po godzinie 10:00 w Lubartowie na ulicy Słowackiego. Pijany mężczyzna biegał środkiem jezdni, blokował przejazd samochodom i starał się w nie kopać. Kierowcy na różne sposoby starali się ominąć desperata. Zobaczył to przejeżdżający tamtędy swoim autem, będący w czasie wolnym od służby funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.
 
Policjant widząc powodowane przez mężczyznę zagrożenie postanowił natychmiast zareagować. Zatrzymał się i próbował słownie przekonać mężczyznę do zejścia z jezdni. Kiedy prośby nie poskutkowały, siłą ściągnął go na pobocze, gdzie następnie obezwładnił. Z pomocą przyszli też przechodnie, którzy wezwali na miejsce patrol policji. Zatrzymanym mężczyzną okazał się nietrzeźwy, 39 – letni mieszkaniec Kocka. W chwili zatrzymania był niezwykle pobudzony i wzburzony.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (G.P.)