Region: Przewoził papierosy z przemytu w pożyczonym aucie

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej postawili zarzuty 23 – letniemu mieszkańcowi powiatu chełmskiego, który nie zatrzymał się do kontroli a następnie porzucił samochód wraz z znajdującą się w nim kontrabandą.

Reklamy

W nocy z 1 na 2 września br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, podczas pełnionego patrolu, próbowali zatrzymać do kontroli, samochód znajdujący się w rejonie granicy państwa. Kierowca pojazdu marki Renault Laguna, nie zareagował na sygnały funkcjonariuszy i podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu funkcjonariusze Straży Granicznej, odnaleźli porzucony pojazd, a w nim papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy:  

– marki FEST o wartości 43 598 zł.

Reklamy

Podczas dalszego przeszukania auta, funkcjonariusze ujawnili w jednym ze schowków pojazdu, dowód osobisty kierowcy, co pozwoliło na natychmiastowe ustalenie sprawcy przemytu. Następnego dnia 23 – letni mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli, usłyszał zarzuty m.in. z art. 86 § 1 kks, grozi mu teraz kara grzywny lub pozbawienia wolności.

Zatrzymany samochód, który był wypełniony papierosami z przemytu,  jak się okazało należał do 20 – letniej mieszkanki powiatu chełmskiego, która pożyczyła go mężczyźnie i jak powiedziała funkcjonariuszom SG, nie wiedziała co dzieje się z jej autem.


Info i fot. NOSG