Region: Przewoził w oplu 8 tys. nielegalnych paczek papierosów

Prawie 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu. Kontrabanda ukryta była w bagażniku samochodu 41-letniego mieszkańca gm. Strzyżewice. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie kierującego oplem.

Reklamy

Do zatrzymania doszło dzisiejszej nocy na ul. Radomskiej w Annopolu. Policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki opel. Kierującym okazał się 41-letni mieszkaniec gm. Strzyżewice. Podczas kontroli mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo. Kiedy funkcjonariusze przystąpili do przeszukania pojazdu, okazało się, że „mieli nosa”. W bagażniku samochodu znaleźli ukryte paczki papierosów różnych marek. Paczki nie posiadały polskich znaków akcyzy.
 
Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód wraz z nielegalnym towarem. Po przeliczeniu papierosów okazało się, że jest ich prawie 8 tys. paczek. Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego i Vat ponad 152 tys. złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
 
41-latek odpowie za naruszenie przepisów prawa karno skarbowego, za co grozi wysoka kara grzywny. Ponadto ustalono, iż miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło: KPP Kraśnik (E.S.)