Region: Śmiertelne potrącenie. Dwóch mężczyzn nie żyje

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej k-82. Kierowca osobowego renault potrącił śmiertelnie dwóch pieszych. Badanie na trzeźwość 59-letniego kierowcy wykazało, że był trzeźwy. Prokurator zarządził sekcję zwłok zmarłych mężczyzn.

Reklamy

Wczoraj kilka minut po godz. 16 na drodze krajowej k-82 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący samochodem m-ki Renault Clio w miejscowości Kol. Wytyczno potrącił na prostym odcinku drogi dwóch mężczyzn. Niestety na skutek odniesionych obrażeń piesi zmarli na miejscu zdarzenia. Badanie na zawartość alkoholu 59-letniego kierowcy wykazało, że był trzeźwy. Policjanci pobrali od niego krew do badań.
 
Zmarli mężczyźni to 60 i 65-letni mieszkańcy gm. Urszulin. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobówki nie zauważył pieszych, którzy byli ubrani na ciemno i nie posiadali żadnych elementów odblaskowych. Droga w miejscu zdarzenia przez kilka godzin była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy przez miejscowości Kołacze, Hańsk i Urszulin. Prokurator zarządził sekcję zwłok zmarłych mężczyzn. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.
 
Policja apeluje o noszenie elementów odblaskowych przez osoby poruszające się poboczem drogi poza obszarem zabudowanym w porze wieczorowo-nocnej. Noszenie odblasków przez pieszych ma bezpośredni wpływ na stan bezpieczeństwa ich samych oraz innych użytkowników drogi. Jeżeli osoba nie posiada typowych elementów odblaskowych powinna po zmroku zaopatrzyć się w latarkę i nosić ubranie koloru jasnego.
 
 
źródło i fot: KWP Lublin (D.E.)