Region: Sprawca kradzieży kart bankomatowych w rękach policji

Policjanci zatrzymali 30 -letniego mieszkańca Opola Lubelskiego. Mężczyzna na przełomie października i listopada 2013r dopuścił się siedmiu przestępstw. Specjalizował się w kradzieżach kart bankomatowych. Mężczyzna odpowie w warunkach recydywy za kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Reklamy

Mężczyzna działał na terenie Opola Lubelskiego . W ostatnim okresie czasu dokonał kradzieży trzech kart bankomatowych. Przy pomocy jednej z nich dokonał wypłaty pieniędzy w kwocie 2000 zł, ponadto włamał się do samochodu osobowego skąd skradł radioodtwarzacz i umyślnie dokonał zniszczenia mienia. Mężczyzna usłyszał siedem zarzutów miedzy innymi dokonania kradzieży i kradzieży z włamaniem. Podejrzany przyznał się do zarzutów. Za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Wobec podejrzanego Sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.
 
Za kradzieże i kradzieże z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat . W warunkach recydywy kara może zostać dodatkowo zaostrzona do lat 15.
 
Opolscy policjanci apelują aby nie nosić numerów PIN razem z kartami bankomatowymi. Zapisane numery Pin ułatwiają złodziejom wypłatę naszych oszczędności z banknotów.
 
 
źródło: KWP Lublin