Region: Uciekł z miejsca kolizji. Stracił prawo jazdy

Kierowca audi wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z toyotą. Po kolizji mężczyzna uciekł pozostawiając w pojeździe pasażerkę. Przez ponad godzinę ruch w centrum Lubartowa był mocno utrudniony.

Reklamy

Do kolizji doszło kilka minut po godzinie 21:00 w Lubartowie. Kierowca audi jadąc ulicą Sławińskiego wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącej prawidłowo ulicą Słowackiego toyocie, którą kierował mieszkaniec powiatu parczewskiego. Chwilę potem kierowca audi uciekł pieszo z miejsca zdarzenia pozostawiając w pojeździe pasażerkę. W wyniku zderzenia pojazdy zostały mocno uszkodzone.
 
Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Ruch w miejscu kolizji przez ponad godzinę był zablokowany. Policjanci ustalili, że audi kierował młody mieszkaniec Lubartowa. W sobotę rano 23-latek został zatrzymany. Odpowie za spowodowanie kolizji drogowej i ucieczkę z jej miejsca. Grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci prześlą zatrzymane prawo jazdy do sądu z wnioskiem o wydanie postanowienia o jego zatrzymaniu.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (GP)