Region: Uwaga na oszustów proponujących pracę przez Internet

O tym, w jak prosty sposób można paść ofiarą bezwzględnych oszustów przekonało się trzech mieszkańców powiatu łęczyńskiego. W zamian za proponowaną pracę przy komputerowym przepisywaniu tekstu oferowaną na jednym z internetowych portali otrzymali informację o zaciągnięciu przez nich kredytu.

Reklamy

Scenariusz w każdym zgłoszonym policjantom przypadku wyglądał podobnie. Osoby poszukujące pracy na jednym z portali internetowych natknęli się na ogłoszenie dot. zatrudnienia polegającego na komputerowym przepisywaniu tekstu. Za pomocą przesłanego im kwestionariusza podali swoje dane osobowe. Ponadto celem weryfikacji tych danych dokonali wpłaty w dwóch przypadkach 10 groszy oraz w jednym przypadku 1 zł. na wskazane konta. Niestety w zamian za oferowaną pracę otrzymali informację o zawarciu umowy kredytowej na podane przez nich dane osobowe w wysokości od 300 do 800zł.
 
Łęczyńscy policjanci apelują o rozsądek podczas korzystania z ofert pracy za pośrednictwem Internetu. Niestety część pojawiających się ogłoszeń to niestety zwykłe oszustwa. Niejednokrotnie zdarza się, że padamy ofiarą oszusta pragnącego wyłudzić nasze dane. Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Unikajmy ogłoszeń z których wynika, że aby rozpocząć pracę i zacząć zarabiać należy najpierw wpłacić niewielką sumę pieniędzy. Szczególną ostrożność należy wykazać również przy ofertach o możliwości zarobienia dużych pieniędzy, które uzyskamy w łatwy sposób i zaledwie w ciągu kilku dni. Nie dajmy się oszukać.
 
 
źródło i fot: KPP Łęczna (M.K.)