Region: Włamywacze zatrzymani w pościgu

Policjanci zatrzymali sprawców włamań dokonanych na terenie dwóch powiatów. Czterech mieszkańców powiatu chełmskiego w wieku 16-35 lat w okresie od lipca do grudnia b.r. włamało się do sześciu sklepów spożywczych na terenie powiatu włodawskiego i chełmskiego. Mężczyźni z placówek handlowych kradli pieniądze, alkohol, papierosy i artykuły spożywcze.

Reklamy

Wczoraj około godz. 1:30 włodawscy policjanci patrolując teren m. Orchówek zauważyli samochód osobowy, którego kierowca na widok radiowozu zaczął oddalać się z dużą prędkością w kierunku Okuninki. Policjanci ruszyli za uciekinierem, który po brawurowej ucieczce zjechał do przydrożnego rowu. Stróże prawa zatrzymali 35-letniego pasażera auta, natomiast kierowca zbiegł do pobliskiego lasu. Policjanci szybko ustalili dane personalne zbiegłego kierowcy. Okazał się nim 34-latek. Obaj mężczyźni to mieszkańcy gminy Sawin.
 
Dyżurny włodawskiej komendy zawiadomił policjantów Wydziału Kryminalnego i do akcji poszukiwawczej za zbiegłym kierowcą volkswagena włączył funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej z Włodawy i ze Zbereża, którzy w poszukiwaniach wykorzystali sprzęt termowizyjny oraz psa służbowego.
 
Po kilkugodzinnej penetracji terenu, około godziny 4:10, włodawscy kryminalni zatrzymali w m. Okuninka samochód osobowy m-ki Mazda. Pasażerem pojazdu okazał się poszukiwany 34-letni kierowca volkswagena.
              
W pojeździe, który po pościgu wpadł do rowu policjanci ujawnili m.in. trzy łomy, kominiarki, rękawice, krótkofalówkę posiadającą kanały nasłuchowe Policji i Straży Granicznej oraz czujkę alarmu zerwaną ze sklepu w miejscowości Orchówek, do którego sprawcy usiłowali włamać się tej nocy.
 
W trakcie prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że sprawcy nie działali sami. Jak się okazało do składu włamywaczy należeli również dwaj 16 i 18-letni mieszkańcy gm. Rejowiec Fabryczny. Policjanci ustalili, że w okresie czasu od lipca do grudnia br. grupa przestępcza włamała się czterokrotnie do sklepów spożywczych znajdujących się na terenie pow. włodawskiego i chełmskiego oraz usiłowała włamać się do dwóch kolejnych placówek handlowych.
 
W miejscu zamieszkania jednego ze sprawców stróże prawa odnaleźli m.in. alkohol i wyroby wędliniarskie pochodzące z przestępstwa kradzieży z włamaniem.
 
Cała czwórka przyznała się do winy. O losie 16-latka zadecyduje Sąd dla nieletnich. Zgodnie z kodeksem karnym zakradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
 
 
źródło i fot. KPP Włodawa (DE)