Region: Wpadł na gorącym uczynku włamania do sklepu

Na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego policjanci złapali 27-letniego mieszkańca gminy Nałęczów. Jak się okazało mężczyzna był również poszukiwany przez Sąd w Puławach i bialską prokuraturę Rejonową. Zatrzymanie było możliwe po telefonicznej informacji mieszkańca miasta, który zauważył włamującego się sprawcę.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Oficer Dyżurny otrzymał telefoniczną informację, że do sklepu przy ul. Zygmunta Augusta właśnie włamał się jakiś człowiek. Po przybyciu na miejsce policjanci patrolówki stwierdzili, że wyłamana jest dolna część drzwi do magazynu sklepu, a sprawca znajdował się jeszcze we wnętrzu sklepu.
 
W trakcie czynności z zatrzymanym okazało się, że jest on aktualnie poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Puławach celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary pozbawienia wolności oraz na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej, celem ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj będą z nim wykonywane czynności procesowe.
 
Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (J.J.)