6 grudnia 2023

Region: Wyłączenie analogowego sygnału telewizji naziemnej

Niebawem, bo już 17 czerwca 2013 roku, na terenie województwa lubelskiego zostanie wyłączony analogowy sygnał telewizji naziemnej. Po tej dacie mieszkańcy regionu będą mogli korzystać tylko, z dostępnego już teraz, sygnału cyfrowego.

Reklamy

Telewidzowie, którzy odbierają sygnał analogowej telewizji naziemnej, będą mogli korzystać od dnia 17 czerwca 2013 r. wyłącznie z Naziemnej Telewizji Cyfrowej.


Dla niektórych może to oznaczać konieczność dokupienia dekodera lub dostosowania sprzętu w inny sposób, by odbierać telewizję cyfrową.

Reklamy

Dotyczy to przede wszystkim użytkowników, którzy korzystają z naziemnych anten telewizyjnych. Abonenci korzystający wyłącznie z satelitarnych platform cyfrowych lub kablówki nie muszą martwić się o cyfryzację, ponieważ ten proces ich nie dotyczy.

Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebny jest specjalny dekoder zgodny ze standardem DVB-T MPEG-4, wbudowany w telewizor lub zewnętrzny w formie przystawki podłączony do telewizora oraz tak jak dotychczas – antena naziemna.

Szczegółowe informacje o naziemnej telewizji cyfrowej można uzyskać na stronach internetowych: www.cyfryzacja.gov.pl oraz www.polskacyfrowa.org i pod bezpłatnym numerem infolinii 0-800-007-788.
Źródło: UG Werbkowice