Region: Wyorał amunicję z czasów wojny

Blisko 600 sztuk amunicji strzeleckiej pochodzącej z okresu II wojny światowej zabezpieczyli policjanci w pobliżu pola należącego do mieszkańca gminy Biłgoraj. Mężczyzna zgłosił, że podczas prac polowych wyorał amunicję. Częściowo skorodowane naboje zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KPP w Biłgoraju.

Reklamy

Do ujawnienia pozostałości z okresu II Wojny Światowej na terenie powiatu biłgorajskiego dochodzi często. Ponownie do takiego znaleziska doszło wczoraj po południu w miejscowości Wola Dereźniańska. Jak wynikało ze zgłoszenia, mieszkaniec gminy Biłgoraj podczas prac polowych odnalazł kilkanaście sztuk wyoranej wcześniej przez siebie amunicji strzeleckiej. Znajdowala się ona na polu przy drodze dojazdowej w pobliżu zabudowań gospodarczych.  Mężczyzna powiadomił o znalezisku policjantów, którzy podczas przeszukań terenu, ujawnili łącznie prawie 600 sztuk skorodowanej częściowo amunicji pochodzącej najprawdopodobniej jeszcze z czasów wojny. Funkcjonariusze sprawdzili również teren przyległy do tego miejsca nie ujawniając innych miejsc jej złożenia. Całość znalezionej amunicji została zabezpieczona.

 

Policjanci ponownie apelują o ostrożność w sytuacjach odnalezienia pozostałości z okresu II wojny światowej, które pomimo upływu wielu lat wciąż są odnajdywane na terenie całego kraju. O tego typu znaleziskach należy jak najszybciej powiadomić policję.

 

źródło: KPP Biłgoraj (M.W.)