Region: Zaatakował policjantów siekierą

Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Radzyniu Podlaskim zastosowała wobec 36-letniego mieszkańca Radzynia Podlaskiego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Podczas przeprowadzanej przez nich interwencji chwycił siekierę po czym zaczął biec z nią w kierunku mundurowych grożąc im pozbawieniem życia. W chwili zdarzenia 36-latek był pijany.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w Radzyniu Podlaskim. Około godz. 3.00 nad ranem dyżurny komendy odebrał telefon z treści którego wynikało, że na jednym z osiedli doszło do zakłócenia ciszy nocnej. Zgłaszający skarżył się na głośną muzykę dobiegającą z jednego z mieszkań. Patrol, który pojechał na miejsce zdarzenia potwierdził zgłoszenie. Kiedy zapukał do drzwi mieszkania, w progu pojawił się mężczyzna, który na widok policjantów wybiegł do innego pomieszczenia. Tam chwycił siekierę po czym zaczął biec z nią w kierunku funkcjonariuszy, grożąc im pozbawieniem życia.
 
Mężczyzna został obezwładniony, a niebezpieczne narzędzie zabezpieczone. Po tym 36- latek trafił do policyjnego aresztu.
 
W chwili zatrzymania był pijany. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kiedy wytrzeźwiał przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
 
 
źródło: KWP Lublin (B. S.)