Region: Zaloguj się na Europ@enter i wygraj nagrody!

Interesujesz się tematyką związaną z Unią Europejską? Integracja europejska oraz historia i kultura państw członkowskich nie jest Ci obca? Chcesz sprawdzić swoją wiedzę w konkursie na czas? A może po prostu chcesz zwiedzić Brukselę? Prof. Lena Kolarska-Bobińska, Posłanka do Parlamentu Europejskiego zaprasza wszystkich do udziału w internetowym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Europ@enter”. Zaloguj się już dziś!

Reklamy

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wejść na stronę prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej www.lenalubelska.pl/konkurs i rozwiązać krótki test składający się z 20 pytań na temat Unii Europejskiej i jej państw członkowskich. Zwycięzcą w konkursie zostanie ten, kto udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi w najkrótszym czasie. Liczy się zatem wiedza i spryt. A jest o co walczyć. Na zwycięzców czeka: wyjazd do Brukseli, przenośny dysk, MP3, nagrody rzeczowe tj. pendrive, torby na laptopa, plecaki szkolne, zestawy piśmiennicze oraz upominki od Parlamentu Europejskiego.

– Termin przeprowadzenia konkursu nie jest przypadkowy. Maj jest miesiącem silnie związanym z tematyką unijną. Wtedy świętujemy przystąpienie Polski do Unii Europejskiej,  obchodzimy Dzień Europy, a na ulicach Warszawy organizowana jest Parada Schumana. Wpisując się w te obchody chcemy zachęcić mieszkańców Lubelszczyzny, choć nie tylko, do większego zainteresowania się tematyką europejską – mówi prof. Lena Kolarska-Bobińska, Posłanka do Parlamentu Europejskiego.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek. Wystarczy komputer z dostępem do internetu i kilka minut wolnego czasu. – Pytania konkursowe dotyczą m.in. historii integracji europejskiej, instytucji unijnych, porządku prawnego UE, waluty Euro, oraz bieżących spraw europejskich. Myślę, że są to pytania z którymi poradzi sobie każdy. Kluczowe znaczenie ma jednak czas – kontynuuje Europosłanka prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Konkurs „Europ@enter” zorganizowany przez Europosłankę prof. Lenę Kolarską-Bobińską oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie ma na celu m.in. popularyzację tematyki związanej z Unią Europejską oraz zainteresowanie obywateli aktywnym uczestnictwem w życiu politycznym i społecznym. Konkurs swoją tematyką wpisuje się również w obchody 20. rocznicy ustanowienia obywatelstwa Unii Europejskiej oraz w obchody roku 2013, ogłoszonego przez Komisję Europejską Europejskim Rokiem Obywateli.

Swoich sił w konkursie można spróbować do 20 czerwca br.

Zapraszamy do udziału!