Region: Zatrzymano pojazdy oraz podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa warte 470 000 zł.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej we współdziałaniu z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Lublinie realizowali działania mające na celu kontrolę legalności pochodzenia pojazdów oraz integralnych podzespołów.

Reklamy

W dniu 30.07 br. w trakcie czynności realizowanych na terenie powiatu lubelskiego, odzyskano podzespoły z 4 samochodów, które figurują w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone na terytorium  Włoch, Polski, Francji i Wielkiej Brytanii oraz samochód osobowy marki Toyota RAV 4 z silnikiem utraconym w Niemczech.

Zatrzymano 38-letniego ob. RP, który posiadał na parkingu samochód marki Toyota RAV 4. Szacunkowa wartość pojazdu wynosi 100 000 zł., przybliżona wartość odzyskanych podzespołów – 285 000 zł.

Sprawą zajmuje się Komenda Miejska Policji w Lublinie.

 

W tym samym dniu funkcjonariusze Placówki SG w Terespolu w drogowym przejściu granicznym, na kierunku wyjazdowym z RP, zatrzymali 34-letniego ob. Białorusi. Mężczyzna prowadził pojazd marki DAF, który został utracony na terytorium Hiszpanii. Szacunkowa wartość samochodu wynosi 85 000 zł.

Dalsze czynności służbowe prowadzi  Komisariat Policji w Terespolu.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali około 200 aut pochodzących z przestępstwa o łącznej wartości ponad 10 milionów zł.

 

Info i fot. NOSG