Region: Zatrzymany sprawca napadu na banki

Za napady na placówki bankowe z użyciem niebezpiecznego narzędzia odpowie 27-letni Mariusz Ś. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP przy współpracy z łukowskimi policjantami.

Reklamy

Funkcjonariusze z KSP przy ścisłej współpracy z kryminalnymi z Łukowa ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie napadu rabunkowego na placówki bankowe. Jak wynika z ustaleń mężczyzna może mieć związek z napadem na placówkę bankową w Stoczku Łukowskim.
 
Do tego rozboju doszło 27 sierpnia 2013 roku. Sprawca wtargnął do banku i pracownicy banku zagroził przedmiotem przypominającym broń. Mężczyzna  zażądał wydania pieniędzy, po czym oddalił się w nieznanym kierunku.
 
Pracujący nad sprawą łukowscy i warszawscy policjanci, ustalili samochód, którego sprawca wykorzystywał do napadów. Dysponując zabezpieczonym do sprawy monitoringiem policjanci, we wrześniu namierzyli mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi ze zdjęć z monitoringu i zatrzymali go na terenie Warszawy.
 
Mężczyzna stwierdził, że „napadał na banki, bo zmuszała go do tego sytuacja materialna”. W sumie 27-latek dokonał 7 napadów rabunkowych na placówki bankowe.
 
Prokurator przedstawił 27-letniemu Mariuszowi Ś. zarzut rozboju. Sąd na wniosek prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (KSP/AD)