Region: Zawaliła się ściana sklepu. Ludzie zdążyli uciec

Dużo szczęścia miały trzy kobiety przebywające wczoraj w sklepie odzieżowym przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej. Gdy usłyszały trzaski i wyszły na zewnątrz zawaliły się ściana i strop budynku. Prokuratura, Policja i inspektorat budowlany wyjaśniają, czy prowadzone w rejonie budynku roboty budowlane wykonywane były w prawidłowy sposób.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach przedpołudniowych. W sklepie odzieżowym przy deptaku przy ul. Brzeskiej przebywały 3 osoby, dwie pracujące tam kobiety i klientka. W pewnym momencie kobiety usłyszały, że sufit i ściana zaczęły trzeszczeć. Tuz po tym, jak wyszły na ulicę, zawaliła się zachodnia ściana budynku i częściowo strop.
 
W momencie katastrofy pracownicy firmy budowlanej wykonywali przy zawalonej ścianie prace ziemne związane ze wzmacnianiem fundamentów budynku. Oni również zdążyli uciec tuż przed osunięciem się muru.
 
Na miejsce wezwana została Policja i inspektor nadzoru budowlanego. Pod przewodnictwem Prokuratora przeprowadzone zostały wstępne oględziny miejsca zdarzenia. Po zabezpieczeniu budynku oględziny będą kontynuowane. Wstępne czynności wykonywane są przez mundurowych w kierunku sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu bądź zdrowiu wielu osób.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (JJ)