29 września 2023

Region: Zderzenie samochodu z motorowerem

Policjanci z Radzynia Podlaskiego ustalają szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę po godz. 20.00 w Radzyniu Podlaskim, na skrzyżowaniu ulic: Zabielskiej i Wisznickiej. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierująca samochodem osobowym marki Ford, prawdopodobnie w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, doprowadziła do zderzenia motorowerem. Siła uderzenia spowodowała, że zarówno kierujący jak też pasażer jednośladu uderzyli dodatkowo w drugi samochód stojący na skrzyżowaniu.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godz. 20.00 w Radzyniu Podlaskim na skrzyżowaniu ulic: Zabielskiej i Wisznickiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca samochodem osobowym marki Ford Escort, 21- letnia mieszkanka gm. Radzyń Podlaski, doprowadziła do zderzenia z motorowerem. Kobieta, skręcając w lewo, wjechała wprost pod koła jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu jednośladu. Siła uderzenia spowodowała, że zarówno kierujący jak też pasażer motoroweru uderzyli dodatkowo w stojący na skrzyżowaniu samochód osobowy marki Opel, którego kierująca oczekiwała na możliwość wyjazdu z drogi podporządkowanej. W wyniku wypadku do szpitala z obrażeniami ciała przewieziony został 16-letni kierowca skutera oraz pasażer jednośladu, mieszkańcy gm. Ulan.
 
Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
 
Policjanci ustalają szczegóły wypadku oraz apelują o rozważną jazdę. Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W samochodzie kierowcę oraz pasażerów chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria pojazdu. Kierujący jednośladami na takie zabezpieczenia liczyć nie mogą. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (BS)