Regionalny Sztab Wyborczy PO RP

W dniu 13 sierpnia 2014 roku odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano skład Regionalnego Sztabu Wyborczego Platformy Obywatelskiej RP w województwie lubelskim.

Reklamy

Szefem Regionalnego Sztabu Wyborczego jest Krzysztof Grabczuk, obecny Wicemarszałek Województwa. Pełnomocnikiem wyborczym – Mariusz Grad, Poseł na Sejm, a finansowym Wojciech Krakowski, Radny Rady Miasta Lublin. Listy kandydatów do powiatów i gmin zostaną zatwierdzone do 8 września 2014 roku, a listy kandydatów do sejmiku województwa do 15 września.

Na listach obok nazwisk członków Platformy Obywatelskiej znajdą się osoby nie będące członkami struktur partyjnych. W nadchodzących wyborach Platforma Obywatelska wystartuje jako jedna drużyna – mówił Marszałek Grabczuk – wierzę głęboko, że przy silnej mobilizacji odniesiemy sukces.

W konferencji uczestniczył także Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, odpowiedzialny za wybory samorządowe w stolicy regionu. Potwierdził start z list Platformy Obywatelskiej. Dodatkowo podkreślił – Mam poczucie dobrze wykonanej pracy, ale to od wyborców zależy wynik wyborczy.

Zarówno Marszałek Grabczuk jak i Prezydent Żuk stwierdzili, że gwarancją sukcesu w pracy samorządów jest skuteczna współpraca pomiędzy samorządem województwa a miastem. Poseł Mariusz Grad podkreślił, że kampania Platformy Obywatelskiej na Lubelszczyźnie będzie miała merytoryczny charakter.

Rzeczniczką Prasową Regionalnego Sztabu Wyborczego PO RP została Joanna Mucha, Posłanka na Sejm RP, była Ministra Sporu i Turystyki.