Rekreacyjny Festyn Rodzinny w Kozodawach

HrubieszówKozodawy

Reklamy

Rekreacyjny Festyn Rodzinny zorganizowany w dniu 11 czerwca, chociaż w początkowej fazie organizacji wydawał się niemożliwym do sfinalizowania z powodu deszczowej pogody, okazał się jednak dobrym pomysłem na zintegrowanie środowiska lokalnego.

Impreza została zorganizowana przez Radę Sołecką w Kozodawach przy współpracy z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Kozodawach

Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać.
– Stefan Wyszyński

Imprezę rekreacyjną swoim krótkim powitaniem rozpoczęła Sołtys wsi Kozodawy pani Żaneta Kunicka w asyście Radnego Rady Gminy Hrubieszów pana Mirosława Dąbrowskiego jak również zaproszonych gości Sekretarza Gminy Hrubieszów – pana Tomasza Zająca oraz pani Ireny Czerwińskiej – koordynator ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Przemówienia, podziękowania i nagroda Wójta Gminy Hrubieszów oraz Przewodniczącego Rady Gminy Hrubieszów a potem… kabaret w wykonaniu KABARETU STEFANKI, występ Zespołu Wokalno -Teatralnego „ CZERWONA JARZĘBINA” z Moroczyna, pokazy sprzętu gaśniczego Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie oraz pokaz tresury psów obronnych przez Placówkę Straży Granicznej w Hrubieszowie i długo oczekiwania zabawa pod gołym niebem z zespołem Hayer.

Nie zabrakło również imprez towarzyszących dla najmłodszych takich jak kuce, malowanie twarzy, zamki, zjeżdżalnia i trampoliny dla dzieci (firma „KACPER” z Tomaszowa Lubelskiego) i dla nieco starszych uczestników pikniku szczególnie pań – prospektingowo – sprzedażowy pokaz kosmetyków firmy AVON i panów – ogródek piwny.
I jadło oczywiście to staropolskie… chleb ze smalcem i ogórkiem, zawijaniec, pierogi ruskie, kaszak, racuchy wszystko to promujące miejscowość.

W tym miejscu serdeczne podziękowania składam sponsorom: panu Józefowi Wojczuk „ Zakład przetwórstwa mięsnego i piekarniczego” w Dziekanowie, pani Krystynie Mazur „P.P.H.U Mucha” Kozodawy, Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej jak również wszystkim mieszkańcom którzy przyczynili się do organizacji festynu poprzez prace porządkowe, organizacyjne i handlowe.

Żaneta Kunicka

Zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009