Renault oraz Mazda pozostały w kraju – ZDJĘCIA

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali samochody Renault oraz Mazda. Od początku roku odzyskaliśmy już pojazdy o wartości prawie 3,5 mln zł.

Reklamy

Pierwszym z odzyskanych pojazdów przekraczał granicę w minioną sobotę (8 maja br.), na kierunku wyjazdowym z kraju, 34-letni obywatel Ukrainy. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze SG z Dorohuska ustalili, iż samochód marki Renault (rok produkcji 2015) o szacunkowej wartości 35 tys. zł, jest poszukiwany jako utracony na terytorium Polski. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Kierowca został przesłuchany w charakterze świadka.

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę (9 maja br.), kiedy to przerwano podróż 33 – letniemu ob. Ukrainy. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski na Ukrainę, samochodem osobowym marki Mazda. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. Samochód o wartości 45 tys. zł został zabezpieczony na służbowym parkingu, natomiast kierowcę przesłuchano w charakterze świadka do prowadzonego postępowania przygotowawczego.

Reklamy

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, rowery) pochodzące z przestępstwa o wartości prawie 3,5 mln zł.

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Dawca z tatuażem – historia uratowanego życia – WIDEO

Dawca z tatuażem – historia uratowanego życia – WIDEO

LubieHrubie na Instagramie