Reportaż z zamojskiego Sacrofilmu w TVP Regionalna

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz TVP Regionalna serdecznie zapraszają do obejrzenia reportażu z tegorocznego Sacrofilmu w paśmie wspólnym ośrodków regionalnych TVP, tzw. TVP Regionalna. Reportaż „W drodze do jednego Ojca – Sacrofilm 2014r.” zostanie wyemitowany w następujących terminach: 12.04.2014r. (sobota), godz. 16.00 i 21.04.2014r. (pn. Wielkanocny), godz. 14.30.

Reklamy

Ekipa TVP Regionalna towarzyszyła wydarzeniom 19. edycji Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm narywając nie tylko spotkania przed kinowym ekranem, ale również rozmowy z gośćmi i uczestnikami festiwalu oraz relacje z wykładów. W ramach Sacrofilmu odbyły się również warsztaty telewizyjne „Spotkania na wspólnym „Przystanku Ziemia” w drodze do jednego Ojca”, które poprowadził ks. Leszek Surma wraz z ekipą TVP Regionalna.

W czasie XIX Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm, które odbyły się w dniach 8-13 marca 2014, widzowie obejrzeli 10 filmów, którym towarzyszyły prelekcje oraz dyskusje. Wśród gości nie zabrakło twórców. W tegorocznej edycji Sacrofilmu byli to dokumentaliści: Marcin Janos Krawczyk oraz Małgorzata Pabis, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych festiwali z Włoch i Francji. Wprowadzenia do filmów wygłosili: ks. prof. Marek Lis, o. dr Marek Kotyński oraz Wojciech Kałużyński. Nowością tegorocznego Sacrofilmu były rekolekcje filmowe pod przewodnictwem ks. prof. Marka Lisa. Program dopełniły wykłady oraz debata.

Reklamy