Rowerem wiózł martwą sarnę

O tym, że nie tylko kłusowanie, ale również nielegalne posiadanie zwierzyny łownej jest przestępstwem, przekonał się 55-latka z gminy Karczmiska.

Reklamy

 

W środę po południu, opolscy policjanci zostali poinformowani, że drogą wojewódzką nr 824 poruszał się mężczyzna, który miał przywiązaną do roweru martwą sarnę.

Mundurowi ustalili, że to 55-letni mieszkaniec gminy Karczmiska. Podczas przeszukania jego pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, funkcjonariusze znaleźli martwą sarnę. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Przybyły na miejsce lekarz weterynarii nie stwierdził na ciele zwierzęcia śladów świadczących, że została ona skłusowana.

Zatrzymany tłumaczył, że znalazł martwą sarnę w przydrożnym rowie i zabrał do domu. 55-latek wkrótce stanie przed sądem. Odpowie za nielegalne posiadanie zwierzyny łownej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 1 roku.

Policjanci przypominają, że usuwaniem martwej zwierzyny zajmują się wyspecjalizowane służby. Dlatego też, jeżeli znajdziemy martwe zwierzę na drodze, to należy zawiadomić o tym straż miejską albo Policję. Zabieranie martwego zwierzęcia, chociażby z powodów sanitarnych – jest bardzo niebezpieczne.

 

info i fot. KPP Opole Lubelskie