Rowery elektryczne dla lubelskich policjantów – ZDJĘCIA

Nowe rowery elektryczne oraz symboliczny czek, jako dofinansowanie na zakup radiowozu, otrzymała wczoraj lubelska Policja od marszałka województwa. To pierwsze tego typu rowery, z których korzystać będą policjanci w naszym województwie.

Reklamy

– Liczba rowerzystów w naszym województwie jest z każdym rokiem coraz większa a patrolowanie ścieżek rowerowych z radiowozu nie jest możliwe dlatego przekazujemy te rowery aby wspomóc policjantów i zapewnić im dobrą jakość służby – powiedział Pan Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego podczas przekazania rowerów.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki odebrał także symboliczny czek na kwotę 60 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną wykorzystane jako dofinansowanie do zakupu radiowozu.

Reklamy

– Liczba ścieżek rowerowych stale rośnie. Powstają podczas niemal każdej inwestycji drogowej, dlatego tak ważne jest aby w tych miejscach nad bezpieczeństwem czuwali policjanci. Wspomaganie elektryczne z pewnością ułatwi policjantom wielogodzinną służbę na rowerze – powiedział nadinsp. Artur Bielecki Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

Obecny na spotkaniu był również Pan Sebastian Trojak członek zarządu województwa lubelskiego oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Dariusz Chmielowiec.

W 2019 roku od Marszałka Województwa Lubelskiego policjanci otrzymali wsparcie finansowe w kwocie 40 tysięcy złotych, natomiast w 2020 roku; 100 tysięcy złotych. Środki zostały przeznaczone na zakup nowych radiowozów.

Dane techniczne jednośladów:

Rower wyposażony jest w centralny silnik Bafang M300 o mocy znamionowej 250W i maksymalnej 350W. Silnik ten wyróżnia się między innymi wysokim momentem obrotowym, który może osiągać wartości do 80 Nm i jest wyposażony w zintegrowany czujnik prędkości.

Rama aluminiowa.

Hamulce hydrauliczne tarczowe.

Widelec przedni hydrauliczny.

­

(info i fot. Policja Lubelska)


Zobacz też:

Przyjechał poskarżyć się na żonę – trafił do aresztu!

Przyjechał poskarżyć się na żonę – trafił do aresztu!


LubieHrubie na Instagramie