Rowerzysta zginął na prostym odcinku drogi

Wczoraj po południu doszło do śmiertelnego wypadku na terenie gminy Miedzyrzec Podlaski. W jadącego sportowym rowerem cyklistę uderzył z tyłu samochód osobowy. 53-letni rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierowca auta był trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w zachodzącym słońcu, nie zauważył jadącego przed nim roweru.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło na drodze pomiędzy miejscowościami Puchacze i Sitno. Kierujący samochodem osobowym marki Volvo 44-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę, 53-letniego mieszkańca Miedzyrzeca Podlaskiego. W następstwie zderzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu.

Kierowca samochodu był trzeźwy. Z ustaleń policjantów wynika, że auto jechało w kierunku ostrego, zachodzącego słońca, które prawdopodobnie oślepiło kierowcę. Samochód policjanci zabezpieczyli na parkingu strzeżonym do dalszych badań. Czynności na miejscu zdarzenia wykonano pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim.

To trzeci rowerzysta, który zginął na drogach powiatu bialskiego od początku roku. W tym czasie zanotowaliśmy aż 58 zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, w tym 13 wypadków (gdzie 3 osoby zginęły, a 10 zostało rannych). Dla porównania zdarzeń drogowych z udziałem motocykli i motorowerów, policjanci odnotowali ich 39.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność w podobnych warunkach pogodowych. Zachodzące oślepiające słońce było też wczoraj przyczyną kolizji drogowej na ul. Dalekiej. Doszło tam do potrącenia 17-letniego pieszego przez samochód marki VW Golf kierowany przez 42-latka z Białej Podlaskiej. Na szczęście pieszy nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. 

 

 

źródło i fot. KMP Biała Podlaska