22 września 2023

Rozbito grupę przestępcą czerpiąca korzyści z prostytucji – ZDJĘCIA

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą czerpiąca korzyści z nierządu. Jej członkowie werbowali kobiety i ułatwiali uprawianie prostytucji w mieszkaniach na terenie województwa lubelskiego.

Reklamy

Działalność grupy polegała na werbowaniu kobiet, które w wynajętych przez grupę mieszkaniach świadczyły usługi seksualne. Członkowie grupy zamieszczali ogłoszenia na portalach internetowych oraz umawiali spotkania. Organizowali transport, zapewniali ochronę oraz dostarczali kosmetyki i prezerwatywy. Za to czerpali korzyści majątkowe. Pobierali połowę zarobionych przez kobiety pieniędzy.

Jak ustali policjanci, grupa działała od stycznia do września tego roku, między innymi na terenie Lublina. Zatrzymani to 30 letnia mieszkanka Puław oraz dwaj mężczyźni w wieku 24 i 46-lat. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Reklamy

Postępowanie prowadzą funkcjonariusze z zespołu do walki z handlem ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

­

Reklamy

(info i fot. Policja Lubelska)


Zobacz też:

Staranował radiowóz i potrącił policjanta. Padły strzały – ZDJĘCIA

Staranował radiowóz i potrącił policjanta. Padły strzały – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie