22 lipca 2024

Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze metodą na policjanta

Kryminalni z KWP w Lublinie zatrzymali 4 osoby, które dokonywały oszustw metodą na funkcjonariusza CBŚ. Sprawcy działali w zorganizowanej grupie przestępczej. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Reklamy

 

Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy telefonicznie kontaktowali się z losowo wybranymi pokrzywdzonymi, podając się za obce osoby. Ich celem było zwrócenie uwagi pokrzywdzonego na fakt, że rozmawiał z osobą mu nieznaną.

Następnie, po zerwaniu przez sprawców pierwszego połączenia, bezpośrednio po nim, nawiązywali drugie połączenie. Kolejny członek grupy przedstawiał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego z Lublina. Podawał numer legitymacji służbowej i przybliżoną lokalizację pełnienia służby, informował pokrzywdzonego, że poprzednie połączenie zostało przez niego zerwane, celem zapobieżenia dokonania oszustwa na jego szkodę.

Reklamy

W dalszej kolejności informował o prowadzonych przez „funkcjonariuszy Policji” czynnościach mających na celu rozpracowanie grupy przestępczej dokonującej oszustw, w której skład wchodzą również pracownicy banków.

Zatrzymani to Urszula M. (l. 48), Małgorzata M.(l. 25), Alina N.(l. 22) oraz Rosse A.(l. 42). Usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia szeregu oszustw polegających na  doprowadzeniu pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy. Za te przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

 

źródło i fot. KWP Lublin