Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się prostytucją i handlem ludźmi. Przewodziła nią 37-letnia kobieta – ZDJĘCIA

Kryminalni z KWP w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji oraz handlem ludźmi. Grupie szefowała 37-letnia Iwona G.

Reklamy

Do zatrzymań 4 mężczyzn w wieku od 24 do 72 lat, wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej oraz jej liderki doszło jednocześnie w kilku miejscach kraju. Lubelscy kryminalni z komendy wojewódzkiej weszli równocześnie do mieszkań w Bydgoszczy, Lublinie oraz mniejszych miejscowości w powiecie opolskim i radomskim.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, sprawcy działali od lutego tego roku na terenie całego kraju. W tym czasie zwerbowali około 20 kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach. Jedną z nich była 24-latka, którą zmusili podstępem, wykorzystując jej stan bezradności.

Reklamy

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Tam usłyszeli zarzuty handlu ludźmi oraz czerpania korzyści z uprawiania prostytucji przez zwerbowane kobiety.

Za przestępstwo handlu ludźmi kodeks karny przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

­

info i fot. KWP Lublin