Rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Policji

Przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi stanęli do rywalizacji. Dzisiaj rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do XV Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2015. Podczas zwodów psy muszą wykazać się nie tylko karnością, ale również doskonale poradzić sobie z torem przeszkód oraz wyszukiwaniem narkotyków i materiałów wybuchowych.

Reklamy

 

Dzisiaj rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do XV Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2015 dla przewodników i psów służbowych specjalizujących się w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych i narkotyków. Podczas wojewódzkich eliminacji wyłonieni zostaną najlepsi przewodnicy oraz ich czworonożni podopieczni.

Psy muszą wykazać się nie tylko karnością i posłuszeństwem, ale również umiejętnością współpracy ze swoim przewodnikiem. Pies służbowy musi potrafić ubezpieczać policjanta w trakcie interwencji oraz bronić go przed agresywnym napastnikiem.

Do zawodów przystąpiło 5 przewodników z psami służbowymi. Podczas rywalizacji zostaną przeprowadzone konkurencje tj. przeskok przez ścianę, przejście po kładce, drabince i przez tunel. Natomiast umiejętność wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz narkotyków w środkach komunikacji publicznej, pomieszczeniach czy też bagażnikach  to kolejne elementy „punktowane” przez komisję konkurencji.

Wyróżnione  zespoły wejdą w skład reprezentacji  Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie na XV Kynologicznych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

 

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin