Rozpracowana grupa włamywaczy do sklepów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 3 mężczyzn, którzy odpowiedzą za serię włamań do sklepów spożywczych. Na swoim koncie mają 14 przestępstw. Wpadli wczorajszej nocy, bezpośrednio po jednym z włamań.

Reklamy

 

Do włamań dochodziło od czerwca br. głównie na terenie powiatów lubelskiego, świdnickiego, lubartowskiego i łęczyńskiego. Sprawcy typowali sklepy spożywcze, głównie w niewielkich miejscowościach. Po uprzedniej obserwacji dokonywali włamań. Ich łupem padały przede wszystkim papierosy, alkohol, karty doładowujące telefony oraz artykuły spożywcze. Łącznie dopuścili się 14 włamań, gdzie wartość strat to ponad 60 tys. złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z KWP w Lublinie. Funkcjonariusze dokładnie zbadali zebrane w sprawach dowody. Na podstawie posiadanych informacji wytypowali sprawców. Mężczyźni wpadli wczorajszej nocy. Zostali zatrzymani w Lublinie bezpośrednio po jednym z włamań. Okazało się, że jest to 37-letni lublinianin oraz 34 i 36 letni mieszkańcy powiatu łęczyńskiego.

Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Jak się okazało dwaj z nich byli już w przeszłości karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawę prowadzą policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Dziś wnioskować będą o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

źródło: KWP Lublin