21 września 2023

„Rozrywkowa” przejażdżka wozem strażackim zakończona na lawecie [ZDJĘCIA]

Policjanci zatrzymali na drodze wóz strażacki. Za kierownicą Stara siedział 23-latek bez uprawnień, który wiózł trzech pijanych pasażerów, w tym właściciela pojazdu.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w czwartek, po godzinie 19, w miejscowości Białka, w gminie Radzyń Podlaski. Policjanci zostali zawiadomieni przez jednego z kierowców, że drogą jedzie wóz strażacki, a w nim mężczyźni bez mundurów.

Wysłany na miejsce patrol  drogówki zauważył opisywany pojazd i zatrzymał do kontroli. Wówczas okazało się, że za kierownicą strażackiego Stara W 200 siedzi 23-letni mężczyzna. Mieszkaniec gminy Drelów nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania, a kierowany przez niego Star wyposażony jest w urządzenia pojazdu uprzywilejowanego. Dodatkowo w samochodzie kierujący przewoził trzech pijanych pasażerów. Jeden z nich okazał się właścicielem strażackiego wozu – informuje podkomisarz Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Reklamy

­

Okazało się, że strażacki Star został zakupiony przez 32-latka z gminy Drelów w celach kolekcjonerskich i nie stanowi wyposażenia żadnej jednostki Straży Pożarnej. Jazdę nim właściciel tłumaczył chęcią odwiedzenia okolicznych miejscowości.

Reklamy

Pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, w związku z czym kontrola drogowa zakończyła się przetransportowaniem samochodu lawetą na parking strzeżony.

23-letni kierowca odpowie przed sądem za jazdę bez wymaganych uprawnień, a 32-letni właściciel za udostępnienie samochodu osobie nieposiadającej stosownych uprawnień, a także bezprawne posiadanie w pojeździe sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.


źródło i fot. Policja Lubelska / KPP Radzyń Podlaski


Zobacz też:

Przejechana przez pijanego męża

Przejechana przez pijanego męża


Zerknij na Instagram →