Rozstrzygnięcie konkursu internetowego „Znasz-li ten kraj?”

W konkursie wzięło udział 35 osób. Wysoka frekwencja niezwykle miło nas zaskoczyła. Wśród konkursowiczów byli mieszkańcy różnych regionów kraju, od Gdańska po Kraków. Uczestnicy reprezentowali rozległy zakres wiedzy ze znajomości obiektów i samego terenu powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

Odpowiedź na ostatnie pytanie (14):

„Drewniany dworek rodziców światowej sławy architekta Stefana Du Chateau w Bokini.”

Reklamy

 

Odpowiedzi na ogół bywały poprawne, jednak niektóre zamieszczone fotografie przedstawiały miejsca, które były nie lada zagadką… Niektórzy wręcz w ramach sprostania swym ambicjom wyruszyli z albumem „Zwykłe-Niezwykłe Ziemi Hrubieszowskiej” w drogę, w poszukiwaniu odpowiedzi… Z kolei niektórzy w swych pięknych, wręcz „encyklopedycznych” odpowiedziach zapominali dodać, gdzie dany obiekt jest położony. W tego typu przypadkach musieliśmy być „bezlitośni”, gdyż pytanie brzmiało: „Co przedstawia fotografia i gdzie znajduje się sfotografowany obiekt (miejscowość)?”. No cóż, biurokracja… Wielu respondentów podczas odpowiedzi na pytanie konkursowe kierowało do nas ciepłe słowa, za które serdecznie dziękujemy. I przechodzimy do sedna…

Na wszystkie pytania poprawnie odpowiedziały dwie osoby: Pan Grzegorz Wojtiuk z Hrubieszowa i Pan Szymon Stepaniuk z Krakowa. Serdecznie gratulujemy.

Nagrody dla zwycięzców oraz dla pozostałych uczestników zostaną wręczone podczas obchodów Powiatowego Dnia Bibliotek i Bibliotekarza w dniu 25 maja br. O szczegółach powiadomimy naszych konkursowiczów drogę e-mailową.

Konkurs zorganizowano pod patronatem Starosty Hrubieszowskiego.