Rusza kampania promocyjna Wybierz #KierunekLubelskie. Nowy spot reklamowy

W Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie odbyła w poniedziałek inauguracja kampanii promocyjnej „Wybierz #KierunekLubelskie”, ukazującej walory turystyczne województwa lubelskiego.

Reklamy

 

Marszałek Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Michał Mulawa oraz prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (LROT) Paweł Wójcik przedstawili szczegóły akcji, która ma zachęcić mieszkańców Polski do odpoczynku w naszym regionie. Promocja w telewizji i radiu będzie trwać do końca czerwca, zaś w Internecie do końca lipca.

Kampania promocyjna została przygotowana z myślą o turystach indywidualnych, którzy zostali zmuszeni do ograniczenia aktywności związanej z podróżami, spacerami i rekreacją. Działania promocyjne podjęte przez Samorząd Województwa Lubelskiego wpisują się w działania polskiego rządu, jakie zostały podjęte w celu ratowania branży turystycznej w Polsce. Obecnie można zaobserwować, że zmieniły się nasze preferencje w dziedzinie turystyki. Polacy wybierają jako miejsce odpoczynku miejsca na terenie kraju o małym natężeniu ruchu.

Według badań Polskiej Organizacji Turystycznej 30% Polaków w ciągu najbliższych kilku tygodni planuje wyjazd turystyczno-wypoczynkowy, a aż 87% z nich chce podróżować po Polsce.

Reagując na te dane, Samorząd Województwa Lubelskiego razem z LROT rozpoczął regionalną i ogólnopolską kampanię promującą walory województwa lubelskiego „Wybierz #KierunekLubelskie”.

Województwo lubelskie to nie tylko Kazimierz Dolny, ale to także nieodgadnione Roztocze, Poleski Park Narodowy, bagna i rozlewiska Wieprza, Puszcza Solska czy lasy janowskie. Zachęcam do odpoczynku bez zgiełku i hałasu tu, na pięknej ziemi lubelskiej.- mówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Dzięki regionalnym ośrodkom TVP cała Polska będzie mogła obejrzeć dwanaście spotów. Pokażemy w nich mieszkańcom zarówno naszego województwa, jak i całej Polski, że planując urlop i wypoczynek warto wybrać Lubelskie i odkryć zarówno malownicze jak i mniej oczywiste atrakcje regionu. – dodał wicemarszałek Michał Mulawa.

 


Szczegóły kampanii promocyjnej

Komunikacja będzie koncentrowała się na wskazywaniu ścieżek edukacyjnych, pieszych, rowerowych, kajakowych i nordic walking, szlaków turystycznych, atrakcji znajdujących się na szlaku oraz rozmieszczonych po drodze atrakcjach i pięknych krajobrazach województwa lubelskiego.

Od dzisiaj do końca czerwca, dwanaście jednominutowych filmów ukazujących piękno m.in. Roztocza (Zachodniego z Lasami Janowskimi i Roztocza Środkowego z Zamościem), Krainy Lessowych Wąwozów, Polesia z Chełmem, Ziemi Łukowskiej, Ziemi Hrubieszowskiej, Wielokulturowego Nurtu Bugu czy też Lublina i jego okolic będzie emitowane w 16 regionalnych oddziałach TVP3.

Od poniedziałku, 15 czerwca do końca miesiąca 30-sekundowy spot pojawi się w telewizjach ogólnopolskich – Polsat News, TVP1 i TVP2 w najlepszych pasmach oglądalnościach tzw. prime time.

Łącznie telewizyjne spoty  (30-sekundowe i 1-miutowe) zostaną wyemitowane 743 razy.

Wzmocnieniem części regionalnej kampanii „Wybierz #KierunekLubelskie” będzie dwutygodniowa kampania spotów radiowych w Radiu Lublin i Radiu Free, których zasięg obejmuje całe województwo, łącznie z przygranicznymi terenami. O akcji dowiedzą się również słuchacze całej Polski poprzez Radio RMF FM.

Kampania „Wybierz #KierunekLubelskie” poza telewizją i radiem będzie prowadzona również w Internecie. Do końca lipca br. spoty będą promowane na profilach społecznościowych LROT. Do każdego prezentowanego filmu na stronie internetowej www.lubelskietravel.pl będzie zaplanowana i przygotowana konkretna oferta z propozycją wycieczki, wskazaniem odległości czy miejsc noclegowych.

Kampania jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020, Działanie 3.6 Marketing gospodarczy Oś priorytetowa 3: Konkurencyjność przedsiębiorstw; nr zadania 7 Inne.

Koszt promocji i produkcji dwunastu 1-minutowych filmów, a także 30-sekundowego spotu telewizyjnego i 30-sekundowego spotu radiowego to niecałe 850 tysięcy zł brutto.

 

info, wideo, fot. UMWL