Ruszył nabór do 21. edycji konkursu Ambasador Województwa Lubelskiego

Honorowy tytuł „Ambasador Województwa Lubelskiego za rok 2019” przyznawany jest w trzech kategoriach – osoba, instytucja i firma, za istotny wkład w promocję województwa w kraju i poza jego granicami.

Reklamy

 

Laureaci zostaną wyłonieni przez Kapitułę, której przewodniczy Marszałek Województwa Lubelskiego.

Jak dotąd tą prestiżową statuetką wyróżniono 61. honorowych Ambasadorów, wśród których są m.in.: Budka Suflera, Beata Kozidrak, Kabaret Ani Mru Mru, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uzdrowisko Nałęczów, Zakłady Azotowe Puławy S.A czy dęblińska Szkoła Orląt.

Laureatami za 2018 rok są: Ania Dąbrowska – kategoria osoba, Modern-Expo S.A. z Lublina – kategoria firma, Spice Gears Team 5883 – kategoria instytucja.

– Laureaci tytułu Ambasadora są naszą dumą i wizytówką województwa. – przekonuje Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego.

 

Kto może zgłaszać kandydatów?

Prawo to mają: jednostki samorządów terytorialnych (także rady gmin, miast i powiatów), organizacje i instytucje społeczno-kulturalne, naukowe i gospodarcze. Wniosek o przyznanie tytułu „Ambasadora Województwa Lubelskiego” powinien zawierać dane kandydata: imię i nazwisko bądź nazwę instytucji lub firmy, datę założenia (w przypadku firmy, instytucji) oraz szczegółowe uzasadnienie zgłaszanej kandydatury (udokumentowaną charakterystykę osiągnięć / notkę biograficzną).

Zgłoszenia kandydatur należy dokonać w formie elektronicznej na adres: ambasador@lubelskie.pl, w terminie do 30 stycznia 2020 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.lubelskie.pl.

Wręczenie tytułów i statuetek odbędzie się na uroczystej Gali „Ambasadora Województwa Lubelskiego” 15 lutego 2020 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.