Ruszyła akcja „Bus” na drogach województwa

„Bus” – pod tą nazwą ruszają dziś działania policjantów drogówki. Kontrole przeprowadzane na terenie całego województwa skupiać się będą w szczególności na kierujących przewożących pasażerów oraz pojazdy służące do przewozu towarów. Celem podjętych działań jest zminimalizowanie wypadków z udziałem tego typu pojazdów, a także ograniczenie przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

Reklamy

 

Podczas dzisiejszych kontroli funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na przypadki łamania przepisów przez kierującym pojazdami typu „bus”. Mundurowi sprawdzą bezpieczeństwo przewożonych pasażerów oraz skontrolują, czy liczba znajdujących się osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym.

Dokonają też kontroli urządzeń rejestrujących aktywność kierowców, a więc przestrzeganie przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i właściwego czasu odpoczynku.

Będą również sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz popełniane przez nich wykroczenia na drogach; nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy nieprawidłowe skręcanie.

Pod „lupą” policjantów z drogówki znajdą się także kontrole stanu technicznego pojazdów, zwłaszcza autobusów oraz busów służących do przewozu towarów i osób oraz kontrole prawidłowego zabezpieczenia przewożonych ładunków.

Akcja ma na celu dyscyplinowanie kierujących pojazdami, poprzez ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego, krajowego i międzynarodowego przewozu osób i rzeczy.

Działania powyższe przeprowadzane będą w każdy piątek i poniedziałek i potrwają do końca czerwca b.r.

 

źródło: KWP Lublin