9 grudnia 2023

SACROFILM: spotkanie z Feliksem Falkiem

Feliks Falk, reżyser znany z takich filmów jak Wodzirej, Komornik czy Joanna będzie gościem XVII edycji Sacrofilmu. Na spotkanie z reżyserem zapraszamy do Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w niedzielę 26 lutego o godz. 17.00. Reżyser spotka się z widzami przed projekcją swojego ostatniego filmu pt. Joanna.

Reklamy

Feliks Falk – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, producent, dramatopisarz, grafik. Absolwent warszawskiej ASP (1966), redaktor graficzny popularnego miesięcznika „Magazyn Polski”. Autor wielu sztuk teatralnych i telewizyjnych oraz słuchowisk radiowych, jako dramatopisarz debiutował w 1967 jednoaktówką „Winda”. W 1974 uzyskał dyplom wydziału reżyserii PWSFTViT w Łodzi, jako reżyser zadebiutował w 1973. W latach 1974-81 członek Zespołu X, czołowy twórca kina moralnego niepokoju – jego „Wodzirej” (1977) uważany jest za sztandarowe dzieło nurtu. Pracownik naukowy PWSFTviT w Łodzi, kierownik Studium Scenariuszowego. Współwłaściciel i szef studia produkcyjnego „Fokus Film”. Laureat licznych nagród, w tym dyplomu Ministra Spraw Zagranicznych za upowszechnianie kultury polskiej za granicą.

 

JOANNA, rez. F. Falk, Polska 2010, 105 min.

Reklamy

 

Nagrodzony za najlepszą reżyserię i scenariusz na 35. FPFF w Gdyni, film Feliksa Falka rozgrywa się w samym środku okupacji niemieckiej. Tytułowa Joanna, znajduje ocalałą z łapanki siedmioletnią Różę i postanawia zaopiekować się nią do czasu, gdy nie znajdzie jej krewnych. Podjęte środki ostrożności zdają się chronić ją przed grożącą jej karą za ukrywanie żydowskiego dziecka, jednak pewnej nocy gestapo puka i do jej drzwi… W czasach, w których trudno o prawdziwe wzruszenia i emocje, Feliks Falk odnalazł klucz do ludzkiego serca. Ile jest w nas miłości? Jak wiele jesteśmy w stanie z siebie poświęcić? Czy jest cena, której nie zapłacimy, gdy w grę wchodzi życie ukochanej osoby? Czy naprawdę jesteśmy tak dobrzy, jak o sobie myślimy? 

 

Bilety: 9 zł.