1 marca 2024

Seniorka zatrzasnęła się na strychu. Spędziła tam 6 dni. Uratowali ją policjanci

Dzielnicowi uratowali samotnie mieszkającą kobietę, która zatrzasnęła się na strychu własnego domu i przebywała tam bez jedzenia aż 6 dni.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Lubyczy Królewskiej, w powiecie tomaszowskim. Do tamtejszego posterunku pollicji zadzwonił zaniepokojony mężczyzna informując, że od kilku dni nie ma kontaktu z mamą.

Pod wskazany przez niego adres natychmiast skierowano dzielnicowych.

Reklamy

– Policjanci nie ulegli złudnemu wrażeniu, że w domu nikogo nie ma, ponieważ nie świeciło się w nim światło, a drzwi były zamknięte. Słysząc dobiegający ze środka cichy głos, postanowili wejść do niego siłowo. Mundurowi znaleźli wyziębioną kobietę w jednym z pomieszczeń.

Czytaj: 8-latka ubrana w piżamkę na ulicy. Policjanci odwieźli ją do babci, bo rodzice byli pijani

Jak się okazało, seniorka weszła na strych, do którego drzwi się zatrzasnęły. 72-latka spędziła w nieogrzewanym pomieszczeniu i bez jedzenia kilka dni.

Policjanci udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Kobieta została hospitalizowana – informuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej KPP.

Policja apeluje!

Nie bądźmy obojętni wobec osób potrzebujących pomocy, samotnie mieszkających czy narażonych na wychłodzenie.

O każdej niepokojącej sytuacji zagrażającej życiu czy zdrowiu osoby potrzebującej informujmy służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112. O trudnej sytuacji sąsiada lub znajomego można również powiadomić ośrodki pomocy społecznej.

Zobacz też:

Saab uderzył w słup. Za kierownicą siedział 13-latek [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


źródło i fot. KPP w Tomaszowie Lubelskim