Serca dobre i hojne dla pomnika Rzeź Wołyńska dłuta Mistrza Andrzeja Pityńskigo

Miłość i pamięć do męczenników Wołynia i Kresów, do Kresowian przemawia w wiekopomnym dziele dłuta Mistrza Andrzeja Pityńskiego „Rzeź Woyłńska”. Pomimo to gotowy (odlany) Pomnik od lat stoi za drutami zakładu w Gliwicach. Straszne!

Reklamy

Czym można to wytłumaczyć na litość boską, czyżby ogarniającą nas z wolna głupotą społeczną (pogoń za wyuzdaniem i mamoną), egoizmem stadnym (trza jakoś dalej żyć), znieczulicą narodową (to było, minęło, patrzmy w przyszłość), tchórzostwem regionalnym (co sobie Ukraińcy pomyślą)?! 

I choć osądzać nie wolno, pytać a jakże można, bo kto pyta nie błądzi. Tak czy siak każdy z nas zda sprawę w swoim czasie przed Panem, który zna każdego z nas po imieniu. Póki co choć wszystko wskazuje na to, iż ta haniebna tułaczka po polskich miastach, na szczęście dobiegła końca! 

A wszystko w związku z błogosławioną decyzją Gminy Jarocin k. Niska na Podkarpaciu o ustawieniu pomnika „Rzeź Wołyńska” we wsi Domostawa, przy budowanej właśnie trasie S19 (Via Carpatia). W mojej opinii najnowsza lokalizacja jest nad wyraz szczęśliwa.

Więcej na stronie:

https://niepoprawni.pl/blog/slawomir-tomasz-roch/serca-dobre-i-hojne-dla-pomnika-rzez-wolynska-dluta-mistrza-andrzeja

Sławomir Tomasz Roch

Zobacz też:

Zastawił swój powrót do ojczyzny, a postawił się w walce o godne miejsce dla pomnika Rzeź Wołyńska

Zastawił swój powrót do ojczyzny, a postawił się w walce o godne miejsce dla pomnika Rzeź Wołyńska


LubieHrubie na Instagramie