Seryjni złodzieje rowerów

Kolejna trzyosobowa grupa, specjalizująca się w kradzieży rowerów została zatrzymana przez puławskich kryminalnych. Dwóch mieszkańców Puław kradło wartościowe rowery, natomiast ich znajoma z Lublina sprzedawała je za pośrednictwem portali internetowych. Policjanci udowodnili kradzież co najmniej 6 rowerów o wartości około 10 tys. złotych.

Reklamy

W ręce puławskich kryminalnych wpadła kolejna grupa zajmująca się kradzieżą rowerów, głównie górskich. Przypomnijmy, ponad tydzień temu został zatrzymany 30 latek, który brał udział ze swoimi kolegami w kradzieżach kilku jednośladów.

Ci ostatni to ustaleni przez policjantów i zatrzymani dwaj mieszkańcy Puław, którzy włamywali się do piwnic, kradli rowery z klatek schodowych oraz pozostawione bez opieki przy sklepach. W zbyciu kradzionych łupów pomagała ich koleżanka z Lublina, która sprzedawała je po atrakcyjnych cenach za pośrednictwem portali internetowych. Zatrzymani są w wieku od 21 do 25 lat.

Dwaj mężczyźni znani są puławskim policjantom z wcześniej dokonywanych przestępstw, głównie kradzieży. Zatrzymani kradli rower o wartości od 800 do 2500 złotych. Pokrzywdzeni oszacowali straty na około 10 tys. złotych. Policjanci do chwili obecnej udowodnili im kradzieże przynajmniej 6 rowerów. Obecnie sprawdzają czy zatrzymani nie są sprawcami innych kradzieży jednośladów. W trakcie przeszukań kryminalni odzyskali jeden z kradzionych rowerów, reszta jak przyznali zatrzymani zostały sprzedane. Wkrótce akt oskarżenia trafi do Sadu, który zdecyduje o ich dalszym losie.

21 kobieta odpowie za tzw. paserkę czyli pomoc w zbyciu kradzionych przedmiotów za co grozi jaj do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za kradzieże i kradzieże z włamaniem za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KWP Lublin (MK)