Sesja Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego

HrubieszówLublin

Reklamy

Do wyborów zgłosiło się łącznie 95 kandydatów z całego województwa. Kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze przed zgromadzoną licznie młodzieżą z różnych szkół. Po prezentacjach przeprowadzono głosowanie.

***

24 listopada 2009 roku Gimnazjum w Mirczu wzięło udział w Sesji Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego nt: „Rola Organizacji Młodzieżowych w Strukturach RP” połączonej z wyborami do Prezydium.

Spotkanie to odbyło się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
Szkoła zgłosiła do wyborów trzech kandydatów: Katarzynę Kozdrój, Aleksandrę Martyniuk i Mateusza Szpyrkę. Opiekę nad uczniami sprawowali: Dyrektor szkoły p. Józef Czerniak i pedagog szkolny p. Agnieszka Marciniuk.

Do wyborów zgłosiło się łącznie 95 kandydatów z całego województwa. Kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze przed zgromadzoną licznie młodzieżą z różnych szkół. Po prezentacjach przeprowadzono głosowanie. W oczekiwaniu na wyniki rozpoczęła się dyskusja związana z tematem przewodnim sesji.

W porządku obrad znalazł się referat na temat działalności młodzieży w ZHR, który wygłosił uczeń Gimnazjum w Mirczu Mateusz Szpyrka. Po zakończonej dyskusji odbyło się głosowanie do Prezydium. Spośród 95 kandydatów wybrano 20 uczniów, wśród których znalazł się Mateusz Szpyrka – pierwszy z powiatu hrubieszowskiego członek prezydium Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego.

***

info i foto
Gimnazjum w Mirczu

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009